تبلیغات
مرا عهدیست با جانان ... - یه بحث خیلی کلیدی (۲)

یه بحث خیلی کلیدی (۲) [اعتقادی , ]     شنبه 19 آذر 1384

تو جامعه امروز خیلی‌ها به امام زمان معتقد نیستن چون یه تناقض می‌بینن تو دلیل گفته شده برای وجود ایشون. من به اونها حق می‌دم. از یه طرف گفته می‌شود که ایشون حجة خدا هستن بر زمین. یعنی اینکه پس فردای قیامت ما نتونیم به خدا بگیم که تو که برای ما راهنمایی نفرستادی. از طرفی بنا به دلایلی (کاملا به حق و قابل قبول) ایشون از عموم مردم غایب هستند. خوب این چه حجتی هست. چه فرقی بین ما و مثلاً مسیحی‌ها که اونها هم منتظرند که مسیح یه زمانی ظهور کنه و عدل رو همه جا گسترش بده هست؟

 

مگه نمی‌گیم که روز الست عهدی بین انسان و خدا بسته شد. و تنها انسان بود که به الست بربکم پاسخ بلی داد؟ مگه نمی‌گیم که خدا بهترین صادقین هست در عهدش؟ پس برای این رب بودن و پرورش دادن من قرار است چه بکنه؟ آیا همین که یه کتاب فرستاد کافیست؟ وقتی که در دنیای ظاهری هم آموزش صرفاً از روی کتاب، اونهم کتابی که به گفته خودش برای افرادی (دقیقاً یادم نیست صفت این افراد رو. چیزی شبیه کسانی که در دلشون مرض هست) باعث گمراهی بیشتر می‌شه. امکان‌پذیر نیست. ممکنه برای علوم ظاهری برای عده‌ای امکان‌پذیر باشه، ولی فکر می‌کنم برای علوم باطنی برای مظهر صفات خدا شدن حتماً به معلم آگاه و دلسوز و حقیقی نیاز هست. آیا می‌شود مثلاً شجاع بودن کامل رو صرفاً از روی کتاب آموخت؟ یا باید نهایت شجاعت رو در معلم دید و حداقل به عین‌الیقین رسید؟

 

تازه صرفاً که بحث دانش نیست! بحث طبابت چی؟ آیا ممکنه برای دردها و مرض‌های ظاهری طبیب و انواع دارو‌ها و گیاهان دارویی رو آفریده باشه ولی برای دردهای باطنی که خیلی‌هاش رو حتی طرف هنوز نمی‌دونه که بهش مبتلا هست، طبیبی نفرستاده باشه؟ طبیبی که در دسترس باشه و من بتونم بروم پیشش و ...

 

خلاصه جواب اینه که مطابق عقاید شیعه (که متأسفانه امروز خیلی‌ها بنا به مصالح خودشون، در صدد کمرنگ کردن اونند) زمین هیچ‌گاه از حضور مظهر صفات خدا خالی نخواهد بود و حتی در زمان غیبت هم بر خدا واجب است که فرد یا افراد معصومی که واجد شرایط بوده در ارتباط کامل با حضرات اوصیاء هستند وسایل تکامل انسانی را برای جویندگان راه فراهم کنند. اینانند ولی خدا، انسان‌های کاملی در میان ما که طی طریق کرده و راه را رفته‌‌اند و با اتصال به علم الهی قادر به پاسخگویی به سؤالات سالکین و برطرف‌کردن بیماری‌ها و موانع راه آنها هستند. شناخت آنها و استفاده از تعالیم الهی آنها بر هر انسان دارای عقلی واجب است. آن عالی‌ترین گوهر آفرینش چه زیبا فرموده است که هرکس که امام زمانش را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است. چراکه بدون یافتن و دل‌سپردن به این اساتید الهی، در گیر و دار نفس و استادهای ظاهری و بی‌راه‌های هولناک آنها هلاکت بسیار نردیک است.

 

بحث خیلی طولانی شد و هنوز مطالب زیادی مونده. در واقع اینا همش مقدمه‌ای بود برای نوشتن اصل مطلب از خود کتاب! در پست بعدی متن اصلی مربوط به این بحث رو از کتاب امامت و نبوت خواهم آورد.

 

به امید اینکه هر کدام از ما قادر به یافتن آن نمونه حقیقی استاد الهی و دل‌سپردن به تعالیم او باشیم.نوشته شده توسط سما در ساعت 01:12 ب.ظ | نظرات : | لینك مطلب

مطالب گذشته ...

صفحات ...


منوی اصلی ...

صفحه اول وبلاگ       تماس با من       کوتاه درباره من


موضوعات ...


لینکستان...
لوگوی منجستجو ...

از خودم بپرس یا برام پیغام بگذار:


آمار وبلاگ ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

نظرسنجی ...


eXTReMe Tracker $2.95 a month web hosting