تبلیغات
مرا عهدیست با جانان ... - محاسبه (۲)

محاسبه (۲) [عمومی , ]     دوشنبه 19 دی 1384

بعد از ماجرای پست قبلی یک‌کمی در مورد لزوم محاسبه و یادداشت نویسی منظم صحبت کردیم. جمعه ظهر دیدم صفا بعد از نمازش از تو اتاق در نمی‌یاد. رفتم سراغش، دیدم نشسته داره یه‌سری سئوال می‌نویسه. می‌گفت می‌خواد هر شب موقع خواب این‌ سئوال‌ها رو جلوش بگیره و بهشون فکر کنه که آیا در طول روز به اونها عمل کرده یا نه. یه‌کم بیشتر عقلمون رو رو هم ریختیم، به این نتیجه رسیدیم که بهتره یه لیستی از صفات خوب و بد تهیه کنیم و هر روز ببینیم وضعمون نسبت به اونها چه تغییری کرده؟ خلاصه یه لیست 80 تایی، 40 تا صفت مثبت و 40 تا صفت منفی تهیه کردیم و به صورت یه جدول در آوردیم. قرار شد توی ستون اول وضعیت اولیه‌مون رو نسبت به هر صفت بنویسیم که ببینیم از کجا شروع کردیم و به چه می‌رسیم.

 

فکر می‌کنم زیاد مهم نیست که نقطه شروع چقدر اوضاعش خرابه مثلاً من در اغلب صفت‌ها از صفا عقب‌ترم. خصوصاً در صبر! مهم اینه که به‌طور منظم و منسجم نوسانشون مورد بررسی قرار بگیرن.

اولش برام خیلی سخت بود. هرچی فکر می‌کردم نمی‌تونستم اعمال اون روز رو به خاطر بیارم و به صفات مشخص معادل‌سازی‌شون کنم. به صفا گفتم برام مثال بزنه از اعمال اون روزش. دیدم یه مثال تو ذهن خوب داره که من اصلاً یادم نبود اون اتفاق رو. بعداً فهمیدم که وقتی از قبل بدونی که شب قراره چنین بازرسی‌ای بشی، در طول روز هم خیلی بیشتر به کارات دقت می‌کنی و در واقع به طور ناخودآگاه همون موقع امنیازها رو به خودت می‌دی.

 

نمی‌دونم چنین چیزی دغدغه کس دیگه‌ای هم بوده یا نه. ولی اگه کسی دیگه‌ای هم هست که خیلی وقت‌ها دلش می‌خواسته چنین کاری بکنه و نتونسته، یه همت یکنه، خوشحال می‌شم اگه لیست ما به دردش بخوره (کافیه بهم بگید تا براتون بفرستم، یه فایل اکسله). این عیدی که در راهه فرصت خوبیه برای شروع ....

 

راستی فردا عرفه‌است. .... عرفه .....

نوشته شده توسط سما در ساعت 04:01 ق.ظ | نظرات : | لینك مطلب

مطالب گذشته ...

صفحات ...


منوی اصلی ...

صفحه اول وبلاگ       تماس با من       کوتاه درباره من


موضوعات ...


لینکستان...
لوگوی منجستجو ...

از خودم بپرس یا برام پیغام بگذار:


آمار وبلاگ ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

نظرسنجی ...


eXTReMe Tracker $2.95 a month web hosting