تبلیغات
مرا عهدیست با جانان ... - در نمازم خم ابروی تو در یاد آمد ...

در نمازم خم ابروی تو در یاد آمد ... [گزیده از کتاب , ]     دوشنبه 15 اسفند 1384

[نمازگزاران حقیقی:]

در «الله اکبر» ذرات کاینات را در اشعه آفتاب کبریا محو بینند. در «بسم‌الله» صبح دولت عاشقان ظهور کند و در «الحمدلله» افراد و انعام ذات اقدس نامتناهی مکشوف گردد. کارگران کارگاه تقدیر را بینند که در زیر پرده «رب العالمین» چگونه به تربیت جهانیان مشغولند. پس به ساحل دریای رحمانیت، شراب طهور از دست ساقی «الرحمن الرحیم» نوش کنند، پس موج ارادت مخموران آن شراب را دریابد و به لجه دریای رحمت اندازد.

چون وجود موهوم ایشان از میان برخیزد و بحر ازل با بحر ابد آمیزد، حقیقت «مالک یوم الدین» ظاهر شود، پس سیاحان و غواصان حکمت گریبان ایشان بگیزند و به ساحل دریا اندازد. چون هشیار شوند، کمر بندگی «ایاک نعبد» سرائیدن گیرد، و معراج ترقی از حضیض بشری به سرادقات جبروت مکشوف شود و «اهدنا الصراط المستقیم» گفته آید.

پس رفیقانی که در مجلس عالم ارواح با هم شراب خطاب می‌خوردند، یاد آرند و «صراط الذین انعمت علیهم» گفته آید. پس محرومان مهجور و مردودان مخذول را بینند که در ظلمت شک و شرک مانده و به سلاسل و اغلال صفات قهر گرفتارند «غیر المغضوب علیهم و لاالضالین» ناطق وقت شود. پس عنایت ازلی، باران آسا بر صحرای صدور ایشان بارد و از هر قطره هزار ازهار عرفان و ریاحین ایقان در بوستان دل هر یکی شکفته گردد. ...

سفر به کعبه جانان- جلد اول- حقیقت نماز و نماز عارفاننوشته شده توسط سما در ساعت 12:03 ب.ظ | نظرات : | لینك مطلب

مطالب گذشته ...

صفحات ...


منوی اصلی ...

صفحه اول وبلاگ       تماس با من       کوتاه درباره من


موضوعات ...


لینکستان...
لوگوی منجستجو ...

از خودم بپرس یا برام پیغام بگذار:


آمار وبلاگ ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

نظرسنجی ...


eXTReMe Tracker $2.95 a month web hosting