تبلیغات
مرا عهدیست با جانان ... - چه شکر گویمت ای کارساز بنده نواز...

چه شکر گویمت ای کارساز بنده نواز... [گزیده از کتاب , ]     دوشنبه 21 فروردین 1385

درود لایتناهی بر سالکین طریق حق که فرزندان گرامی اشرف کائناتند. مسلم است که این ارتباط کبریایی روحی جز با دل شکستگی تحقق نمی‌یابد. سالکین حقیقی، افتان و خیزان و با بال و پر شکسته به درگاه خدا آیند، اما این شکستگی بشارتی است که مقتضی المرام از بارگاه حق برمی‌گردند. در قبال خواسته قلبشان که الهی کی این شکستگان را با شراب طهور عشق سیراب خواهی فرمود؟ هاتف غیبی به سمع دل این ندا در دهد «و لَسَوفَ یُعطیکَ رَبُکَ فَتَرضی».

درود بر خادمین بارگاه حق که به پای دل، با دل سوزان و دیدگان گریان به محفل انس، به بارگاه حق آیند. این شکستگی بال و پر ماوراء شکستگی‌های دیگر است. معنی حقیقه دل سوزان و این شکستگی همانا «انی ظلمت نفسی» و «لا اِله اِلا اَنت سُبحانَکَ اِنی کُنتُ مِنَ الظالِمین» است و مبشری است که هرچه زودتر به پای دل به لقاء رسند.

درود بر آن سالکین که در شمار شاکرین به شمار آیند. امید به حق آن که شکر به جایی رسد که شکر و شاکر و مشکور یک، سجده و ساجد و مسجود یک، معبد و عابد و معبود یک.

درود بر سالکینی که در تزکیه نفس کوشیدند، بیگانه را از دل بیرون راندند و با پاک شدن از آلودگی‌ها به معبد خدای لم‌یزلی راه یافتند، معبدی که بالاترین معبدهاست...

سفر به کعبه جانان – جلد سوم – شکر، استخراج گنجینه‌های درونینوشته شده توسط سما در ساعت 12:04 ب.ظ | نظرات : | لینك مطلب


مطالب گذشته ...

صفحات ...


منوی اصلی ...

صفحه اول وبلاگ       تماس با من       کوتاه درباره من


موضوعات ...


لینکستان...
لوگوی منجستجو ...

از خودم بپرس یا برام پیغام بگذار:


آمار وبلاگ ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

نظرسنجی ...


eXTReMe Tracker $2.95 a month web hosting