تبلیغات
مرا عهدیست با جانان ... - عشق محمد بس است و آل محمد

عشق محمد بس است و آل محمد [گزیده از کتاب , ]     شنبه 26 فروردین 1385

میلاد حضرت رسول اکرم (ص)، آن علت غایی کائنات، آن اسم اعظم، آن حبیب الهی، مبارک.

 

حضرت موسی را که طمع «اَرِنی» در دل او به جوش آمد، به تازیانه «لَن تَرانی» تأدیبش کردند. اگرچه این تأدیب در مرتبه‌ای از مراتب، از ناحیه دوستی بود، اما آن مهتر عالم را با خود می‌برد. او تقاضا می‌کرد، خود می‌رفت، ولی این را خود می‌برد «اَسری بِعَبده» لذا این حال را داشت «ما زاغَ البَصَرُ و ما طَغی» .

 

آری فرق است مابین آن میهمانی که خود آید و آن میهمانی که به اعزاز و اکرام درآورند. اگر خود روی و به علم و قدرت خود تکیه کنی، درمانی و هر قدم که برداری، مانده‌تر شوی، لکن اگر او بَرَد، هر قدم که برداری عاشق‌تر شوی. اگر خود روی، عیاران راهت زنند، اگر او بَرَد، راهزنان غاشیه تو کِشند. چه کند عرش که غاشیه آن مرد الهی را نکشد که او خود در دل، غاشیه حکم و رضای او را می‌کشد. ]...[

 

اوست مهتر عالم که در حد کمال به وظایف و تکالیف خویش عمل نمود. به سبب آن انقطاع و تسلیم محض بود که به منزلگه جانان رسید، به منزل «ثَمََّ دَنی» رسید و بر بط «فَتَدَلّی» قدم نهاد و به «قابَ قَوْسَیْنَ» قرب رفته، بر بالش عزت «اَوْ اَدْنی» تکیه نمود و شراب عشق نوشید و راز دوست شنید و به وصال رسید.

الهی ما را از یاران خاص آن حبیب بشمار آر که در بسیاری از آیات قران مجید، آنان را ستوده‌ای که اعلام اسلامند، ارکان دولت حقند، اختران سپهر دعوتند. بر بساط توحید، صف پیشین ایشانند، در دفتر تفرید نخستین سطر ایشانند و آنانند که خواب و آسایش را بر خود حرام کردند و در میدان دین، خرام کردند. روز و شب همی تاختند تا سراپرده کفر انداختند. تخم عبادت کاشتند، بَرِ سعادت برداشتند. علم، شعار ایشان، زهد، دثار ایشان، رحمت نثار ایشان، «السّابقُون السّابقُون» آیت ایشان، «وَ بَجْزُیَ اَّلذین اَحْسَنوا بُالْحُسنی» بدایت ایشان، «وَ سَقاهُم رَبَّهُم شَراباً طَهوراً» غایت ایشان، و «مِنَ المُومنینَ رِجالٌ» در شأن ایشان.

امامت و نبوت- سیری در مقامات حبیب خدا و سایر انبیاءنوشته شده توسط سما در ساعت 10:04 ق.ظ | نظرات : | لینك مطلب


مطالب گذشته ...

صفحات ...


منوی اصلی ...

صفحه اول وبلاگ       تماس با من       کوتاه درباره من


موضوعات ...


لینکستان...
لوگوی منجستجو ...

از خودم بپرس یا برام پیغام بگذار:


آمار وبلاگ ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

نظرسنجی ...


eXTReMe Tracker $2.95 a month web hosting