تبلیغات
مرا عهدیست با جانان ... - معضل کار و زندگی برای خانم‌ها

معضل کار و زندگی برای خانم‌ها [عمومی , ]     سه شنبه 15 آذر 1384

سلام

یکی دو روزه که دوباره به تب چه کنم چه کنم مبتلا شدم. به آینده که فکر می کنم همه چیز مبهم و ناامید کننده است. قضیه کار و زندگی رو می گم. به عنوان یه خانم باید به فکر بچه‌داری باشم دیگه. (برای چند ساله دیگه) ولی با این کار تمام وقت  که وقت این چیزا نیست. جداً این قضیه برای خانم‌های تحصیل‌کرده تبدیل به معضل بزرگی شده. خصوصا برا کسایی مثل من که پدر و مادر یا اقوام درجه یک نه خودم نه صبا تهران نیستن و نمی‌توانم امیدی به آونها داشته باشم. تازه دلم نمی‌یاد که بچه 5-6 ماهه رو (که هیچی 5-6 ساله‌اش هم) 8-9 ساعت بگذارم تو مهد کودک. حالا شما بگید چه‌کنم.

نمی‌دونم چرا هیچکی فکری نمی‌کنه. حداقل از دولت جدید انتظار می‌رفت اگه هیچ کاری مثبتی برای خانم‌ها نکنن حداقل با توجه به عقایدشون در این مورد قدمی بردارن. البته حرف‌هایی به گوش می‌رسه در مورد کم‌کردن ساعات کاری خانم‌ها و زیادکردن مرخصی‌هاشون. ولی معلومه که اگه این‌جور خام بخوان اقدام کنند، طبق معمول ضررش متوجه خانم‌هاست و همین چند درصدی هم که شاغل هستند کم‌کم یا اخراج می‌شن یا در حاشیه قرار می‌گیرن.

من یکی که راضی‌ هستم به اینکه حقوقم خیلی کم‌تر بشه ولی ساعات کاریم هم کم بشه. آخه یکی نیست بگه که حالا ما داریم چه کار و خدمتی به جامعه می‌کنیم که نمیشه با ساعات کمتر و هزینه کم‌تر این‌کار رو کرد؟ در مورد کار من و همکارام حداقل توی این 2-3 ماهه که اینجوری خیلی هم به نفع جامعه می‌شه و خرج کمتری رو دست دولت می‌گذاریم.

خلاصه اینکه باز طرح تدریس در دانشگاه و هیأت علمی‌شدن افتاده تو ذهنم. اونم دانشگاه آزاد دارقوزآباد سفلی!! یه زمانی همین دانشگاه‌ آزادهای تهران می‌خواستنمون پیف‌پیف می‌کردیم. حالا می‌ترسیم که اونجاهم راهمون ندن! ولی تو این 3 سالی که فارغ‌التحصیل شدم چنان دور شدم از محیط درس و دانشگاه که تصورش هم برام سخته. حروف الفبای درس‌ها هم یادم نیست. الان هم دارم سرچ می‌کنم ببینم می‌توانم مرجع شسته‌رفته‌ای پیدا کنم و یک‌ نگاهی بهش بندازم یا نه....

الان یه sms از طرف صفا بدستم رسید که:

آزمودم دل خود را به هزاران شیوه            هیچ‌چیزش به‌جز از وصل تو خشنود نکرد.نوشته شده توسط سما در ساعت 12:12 ب.ظ | نظرات : | لینك مطلب

مطالب گذشته ...

صفحات ...


منوی اصلی ...

صفحه اول وبلاگ       تماس با من       کوتاه درباره من


موضوعات ...


لینکستان...
لوگوی منجستجو ...

از خودم بپرس یا برام پیغام بگذار:


آمار وبلاگ ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

نظرسنجی ...


eXTReMe Tracker $2.95 a month web hosting