تبلیغات
مرا عهدیست با جانان ... - بکن ای موسی جان خلع نعلین...

بکن ای موسی جان خلع نعلین... [گزیده از کتاب , ]     دوشنبه 4 اردیبهشت 1385

از درگاه الهی مدام ندای غیبی به سمع دل می‌رسد که: ای بندگان من! من می‌خواهم با شما صلح و آشتی کنم، عذرتان چیست؟  ای بندگان من بیایید با من صلح کنید، بیایید توبه کنید «ان الله یحب التوابین» توبه پذیر منم، هیچ نومید نباشید. در این مقام خوف را کنار بگذارید و همه وجودتان پر از نور امید باشد، «لا تنقطوا من رحمه الله ان الله یغفر الذنوب جمیعا»‌ از رحمت من نومید مباشید، هرچه بودید و هرچه هستید نگران مباشید. توبه نصوح کنید، به عزتم سوگند همه‌تان را می‌آمرزم و شرر عشق برجانتان می‌زنم.

خداوند تبارک و تعالی، آن معشوق ازلی راه و رسم وصال را به عاشقان سوخته دل و دیرینه خود می‌آموزد. «هل آتیک حدیث موسی اد رای نارا» آیا حدیث موسی بر تو آمد آنگاه که ‌آتش را دید؟ رسم است که عرب آتش افروزد تا میهمان گیرد، خدا نیز آتشی افروخته تا بدان میهمان گیرد. کلیم خدا آتش می‌جست که خانه افروزد، آتشی یافت که جان و دل سوزد. مقام هیچ مهمانی انند میهمانان عاشق نیست، و هیچ میزبانی بالاتر از آتش میزبان ازلی نمی‌باشد. او منتظر است و مدام ندا می‌دهد که ای سالکین و عارفین حق، خود را در آتش عشق شعله‌ور سازید، راه باز است نه مسدود، تا چنان که به موسی گفتن «انی انا ربک» من پرورش دهنده تو هستم، به شما هم گویم ای عاشقان من، من پروردگار شما و میزبان شمایم و شما میهمانان من هستید، اما به شرطها و شروطها.

«فاخلع نعلیک» پای خود را به روی دو گیتی گذار، از قید دنیا و عقبی خارج شو، با دوست یگانه شو و با دو گیتی بیگانه، تا کمال انقطاع ترا حاصل آید و وارد وادی مقدس شوی. این وادی مقدس، وادی ظاهری نیست. ظاهر خاک و آب و هوا و گل است، اگر مقدس شده به خاطر انسان است.

ای عاشق دیرینه، اصل وادی مقدس در توست، اصل بیت مقدس در وجود توست. کمال توجه به آن بیت خدا کن که در خویشتن است، آنگاه این ندای غیبی را می‌شنوی «انک بالواد المقدس طوی».

بیا در میهمانسرای ازلی قرار گیر، آن آتشی که خدا بر دل آن مرد الهی نهاد، در دل تو نیز می‌نهد. در این صورت تو نیز به سمع دل این ندا را می‌شنوی. «و انا اخترتک فاستمع لما یوحی» به تو هم گوید که ترا برگزیدم، ‌تو هم می‌توانی وارد عالم اسرار شوی و از محارم اسرار ما گردی.

سفر به کعبه جانان – جلد سوم – ورود طیب الهی و وصال نوشته شده توسط سما در ساعت 01:04 ب.ظ | نظرات : | لینك مطلب


مطالب گذشته ...

صفحات ...


منوی اصلی ...

صفحه اول وبلاگ       تماس با من       کوتاه درباره من


موضوعات ...


لینکستان...
لوگوی منجستجو ...

از خودم بپرس یا برام پیغام بگذار:


آمار وبلاگ ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

نظرسنجی ...


eXTReMe Tracker $2.95 a month web hosting